Skip to content

Istotne zmiany w organizacji ruchu w śródmieściu Kielc

W celu stworzenia bardziej komfortowych warunków dla wszystkich mieszkańców Urząd Miasta Kielce zamierza zmienić organizację ruchu w centrum Kielc. Poszerzona zostanie strefa zamieszkania i powstaną dodatkowe miejsca dla samochodów dostawczych, taksówek i autokarów turystycznych.

Jest to odpowiedź Urzędu Miasta i Miejskiego Zarządu Dróg na postulaty mieszkańców.

Oprócz stworzenia nowych miejsc parkingowych na ulicach Małej i Dużej konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Zmiany te obejmują m.in. zwiększenie strefy zamieszkania, a tym samym uspokojenie ruchu, a także wyeliminowanie nielegalnego parkowania poza wyznaczonymi miejscami.

Zgodnie z przepisami kierowcy będą mogli poruszać się w tych strefach z prędkością do 20 km/h, a piesi będą mieli pierwszeństwo przed innymi pojazdami.

Miasto stołeczne Warszawa dąży do poprawy jakości życia swoich mieszkańców. W tym celu postanowiło wdrożyć szereg działań mających na celu poprawę płynności ruchu w centrum miasta.

W odpowiedzi na liczne postulaty mieszkańców, na ul. Leśnej (przy parkingu Centrum), Małej i Dużej (po północnych stronach skrzyżowania z ul. Sienkiewicza) wyznaczone zostaną wymiarowe stanowiska dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Mają one zapewnić bezpieczny przejazd tym, którzy najbardziej go potrzebują.

Miasto chce także uregulować zasady parkowania samochodów i poprawić przejezdność ulic Małej i Dużej (na odcinku od ul. Sienkiewicza do Rynku) poprzez wyznaczenie na tych ulicach miejsc parkingowych. Leonarda oraz ul. Czerwonego Krzyża zostaną wyposażone w rotacyjne miejsca postojowe dla zaopatrzenia.

5 komentarzy

 1. Grześ
  17 maja 2022 @ 16:12

  Jestem zadowolony z pracy naszego zespołu urzędników, który jest na wysokim poziomie i doskonale dba o organizację ruchu.

  Zauważyłem, że koordynacja między poszczególnymi wydziałami jest bardzo dobra, co ułatwia im terminowe dostarczanie niezbędnych informacji. Pracownicy są zawsze uprzejmi i przyjaźni, co pomaga stworzyć miłą atmosferę podczas załatwiania spraw takich jak organizacja ruchu czy roboty drogowe.

 2. Jam
  17 maja 2022 @ 16:13

  Zespół ten pracuje w taki sposób, że można bez problemu przejechać z jednego miejsca do drugiego.

  Są zawsze bardzo dobrze przygotowani na wszelkie sytuacje, które mogą się zdarzyć w ciągu dnia, co sprawia, że czuję się bezpiecznie za każdym razem, gdy jestem na drodze.

 3. Lucek
  17 maja 2022 @ 16:14

  Nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów ani nie miałem żadnych zastrzeżeń do świadczonych przez nich usług. Dlatego chciałbym im podziękować za całą ich ciężką pracę!

 4. Patryk
  17 maja 2022 @ 16:16

  !Z przyjemnością informuję, że zespół władz oficjalnych działa na wyjątkowym poziomie. Organizacja ruchu jest doskonała, a nasi członkowie wykonują świetną robotę, dbając o bezpieczeństwo i porządek.

  Proszę, kontynuujcie tę dobrą robotę!

 5. Ilona
  17 maja 2022 @ 16:19

  Organizacja ruchu drogowego jest bardzo ważnym aspektem naszej działalności. Cieszymy się, że nasz zespół urzędników bardzo dba o naszych klientów i pomaga nam zorganizować ruch drogowy w taki sposób, aby każdy mógł łatwo dotrzeć tam, gdzie jest potrzebny.

Dodaj komentarz