Skip to content

Urzędnicy warszawskiego ratusza zarabiają więcej niż premier i ministrowie

Urzędnicy miejscy w stołecznym ratuszu zarabiają lepiej niż ministrowie – wynika z opublikowanych przez ratusz oświadczeń majątkowych za ubiegły rok.

Na przykład skarbnik miasta otrzymał za swoją pracę prawie 380 tysięcy złotych. To o około 140 tysięcy więcej niż premier.

Skarbnik miasta Mirosław Wojciech Czekaj za zarządzanie miejską kasą w ubiegłym roku otrzymał 378 tysięcy złotych. W tym samym czasie premier Mateusz Morawiecki zarobił w KPRM 236 tys. zł za zarządzanie państwem.

Waits, członek rady nadzorczej spółki miejskiej Metro Warszawskie, do swojej pensji doliczył 46 tysięcy złotych. Skarbnik nie oszczędzał zbyt wiele – według jego oświadczenia na koncie ma tylko 14 tysięcy złotych.

Z żoną jest właścicielem domu o powierzchni 142 metrów kwadratowych, którego deklarowana wartość wynosi 650 tysięcy złotych. Ma też działkę budowlaną o powierzchni 3,3 tys. mkw. wartą 250 tys. zł.

Elżbieta Maria Markowska, p.o. dyrektora magistratu, zarobiła na zatrudnieniu w urzędzie 425 tys. zł. Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, zarobił w KPRM 192 tys. zł.

Markowska wykazała w swoim oświadczeniu majątkowym, że w trzecim filarze zgromadziła prawie 2 miliony i 155 tysięcy złotych. Ma też dom o powierzchni 300 metrów kwadratowych z działką o wartości 3,5 miliona złotych, lokal użytkowy o powierzchni 121 metrów kwadratowych o wartości 1,4 miliona złotych oraz działkę o powierzchni 750 metrów kwadratowych o wartości 100 tysięcy złotych.

Jednym z najwyżej opłacanych urzędników w mieście Warszawa jest sekretarz Włodzimierz Karpiński. Za swoją pracę w ratuszu otrzymał w 2021 roku 196 tysięcy złotych.

Karpiński dzielił obowiązki sekretarza miasta z zaangażowaniem w spółki. Był członkiem rady nadzorczej spółki miejskiej Metro Warszawskie; spółki ciepłowniczej Veolia; oraz MPO sp. z oo., gdzie zarobił odpowiednio 54, 28 i 278 tys. zł.

Urząd Miasta Warszawa jest miejscem prawdziwie dobrze opłacanym. Pracownicy tego magistratu sa naprawdę doceniani.

3 komentarze

 1. Franek
  11 lipca 2022 @ 13:26

  W ciągu ostatnich 10 lat pracowałem na w wielu firmach. W tym czasie nauczyłem się być bardzo wydajnym i skutecznym pracownikiem – co znajduje odzwierciedlenie w moich ocenach pracy u poprzednich pracodawców.

  Wierzę, że moje umiejętności i doświadczenie czynią mnie idealnym kandydatem na to stanowisko w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy.

 2. Jola
  11 lipca 2022 @ 13:34

  Zapewniam, że przy takim samym wysiłku, chciałbym również tyle zarobić.

  Przyjmijcie mnie do warszawskiego ratusza.

 3. Lena
  11 lipca 2022 @ 13:37

  Chętnie przyjmę takie samo wynagrodzenie, jakie Państwo oferują, o ile jest ono zgodne z moim doświadczeniem i umiejętnościami.

  Wyślę Państwu swoje CV, abyście zobaczyli z czym miałem do czynienia.

Dodaj komentarz