Skip to content

Nigdy nie przewieźli tylu pasażerów, rekord w PKP

PKP Intercity przewiozło w niedzielę, 19 czerwca, najwięcej pasażerów w swojej ponad 20-letniej historii. Tego dnia pociągami przewoźnika podróżowało blisko 250 tys. pasażerów – poinformował we wtorek przewoźnik.

Największą liczbę pasażerów odnotowały linie Kraków-Łódź i Warszawa-Łódź. Ta ostatnia linia przekroczyła swój normalny ruch pasażerski o ponad 15 proc. i przewiozła o ok. 5 tys. osób więcej niż zwykle w niedziele – podało PKP Intercity.

Największe tegoroczne wakacje dopiero przed nami: od 21 czerwca do 31 sierpnia PKP Intercity będzie uruchamiać dodatkowe pociągi na wszystkich trasach, na których kursuje przynajmniej raz dziennie. Oznacza to, że będzie więcej wolnych miejsc dla podróżnych, którzy w tym okresie chcą spędzić czas z rodziną.

PKP Intercity poinformowało, że podczas ostatniego długiego weekendu (święto Bożego Ciała) przewoźnik przewiózł blisko 1,17 mln pasażerów. W tym prawie 223 tys. osób podróżowało w niedzielę 29 maja 2022 r. – to nowy rekord dla spółki, która powstała w 2010 r. i działa głównie w Polsce. Podobny rekord padł wcześniej w tym roku, kiedy to w niedzielę 18 sierpnia 2019 r. pociągi przewiozły 212 tys. pasażerów. PKP informacja telefoniczna, służy pomocą, konsultanci są otwarci na wszelkiego rodzaju pytania odnośnie usług PKP.

PKP Intercity przypomniało również, że do tej pory dniem o największej frekwencji była niedziela 29 maja 2022 r., kiedy to z usług przewoźnika skorzystało prawie 223 tys. osób.

W komunikacie prasowym przesłanym do mediów 20 czerwca PKP Intercity poinformowało, że w okresie od 15 do 20 czerwca wzmocniło 388 pociągów 673 wagonami. Najwięcej dodatkowych pojazdów pojawiło się na torach w niedzielę, 19 czerwca – 238 wagonów zapewniło więcej miejsc w 113 pociągach.

Podczas długiego weekendu największą popularnością cieszyły się przejazdy między Warszawą a Trójmiastem.

Przewoźnik poinformował również, że w okresie wakacyjnym przyjął ponad 1 mln pasażerów.

3 komentarze

 1. Tomek
  23 czerwca 2022 @ 11:55

  Ucieszyła mnie wiadomość, że PKP zajmuje tak wysoką pozycję pod względem komunikacyjnym.

  PKP jest firmą o bardzo wysokiej pozycji w branży komunikacyjnej. Niech się nadal rozwija w tym kierunku.

 2. Ula
  23 czerwca 2022 @ 11:56

  Myślę, że to ważne, aby mieć firmę, która jest tak szanowana w branży.

  Doceniają to klienci i jest na odpowiednim poziomie.

 3. Kajetan
  23 czerwca 2022 @ 11:57

  Jako osoba zawodowo zajmująca się komunikacją mogę powiedzieć, że dobrze jest wiedzieć, że PKP zajmuje tak wysoką pozycję pod względem komunikacji.

  Sposób, w jaki się komunikują, jest bardzo skuteczny, ponieważ potrafią dotrzeć do swoich odbiorców i pokazać im, co robią.

Dodaj komentarz